во ,

12 Фотографии се доказ дека луѓето забораваат на зборот „здодевност“ откако ќе вдомат мачка

Животот е прилично предвидлив и здодевен пред да започнете да живеете со мачка. Многу сопственици на мачки ќе посведочат дека не знаат што е будење без лице кое зјапа во нив и чека храна или како изгледа туширање без да слушнат гребење по вратата.

Купи маица за 599 ден.

busted-maska-crna

Корисниците на „Reddit“ објавиле неколку фотографии кои се најдобар доказ дека ќе заборавите на значењето на зборот „здодевност“ ако одлучите да вдомите мачка.

„За првпат пронајде излез од домот“

„Ова е Феликс, мачката на соседите која бара пилешко и прегратки“

„Ја најдов како спие во тоалетот во оваа поза“

„Денеска се случи кавга кој да седи врз весниците“

„Од 2017 година внимателно ги следи сите мои туширања“

Кога си жеден…

И кога си гладен…

„Го фатив мојот мал пантер среде зевање“

Пронашле совршена позиција од која се’ се гледа

“Цел ден се тепаат, а потоа 10 минути во денот лежат во оваа поза“

Кога не знаат што со себе, седат на неочекувани места…


Што мислиш?

29 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што прво воочивте на фотографијата? Психолошки тест кој открива многу за вас

10 Екстремни спортови кои се наменети само за најхрабрите