во , , ,

14 Докази дека не е се така розово на Инстаграм

Совршениот задник дали е навистина таков во реалноста? Дали вашата пријателка навистина оди на 3 одмори во лето или има нешто друго зад тие фотки?Социјалните мрежи ни даваат слика дека сè е совршено. Од луксузни телефони и раскошни одмори до беспрекорни стајлинзи и тела, но каква е реалноста?

Верувајте зад тие совршени кадри, не е сè така совршено.

Фото докази дека Инстаграм неретко е лажна слика:

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Работи кои ги има секоја жена во светот, без исклучок

20-годишна девојка vs. 39-годишна жена на плажа