во , ,

19 Креативни луѓе кои не сакаат зимата да исчезне и се забавуваат на свој начин

Зимата е тешко време. Од една страна, тука е студениот, леден ветер и огромните јакни што го отежнуваат движењето низ градот. Од друга страна, постои забава што не може да се повтори во ниту еден период од годината: борби со снежни топки, скијање, лизгање на мраз. На хероите од нашиот избор дефинитивно им се допаѓа зимската сезона, а нивните позитивни фотографии ќе ги развеселат и оние кои постојано се жалат на провевот во автобусот.

Мојата сопруга помисли да направи вакво чудо.

Апсолутно совршена снегулка ми падна на ракавот од палтото.

Бев инспириран од времето и најдов пријател со кој не би било досадно да се преживее снежната бура.

„Мојата девојка никогаш не правела снешко. Ова е нејзиниот прв обид! Сега не можеме да престанеме да се смееме гледајќи го“.

Само столб во снегот, но еве сепак вистинска сцена од The ​​Chronicles of Narnia.

Оваа зима открив нов инспиративен начин за поврзување со природата.

Преживеав 25 зими, но сè уште се восхитувам кога ќе падне првиот снег во годината“.

Кога паѓа снег, мојот син почнува да лази на сите четири и се нарекува себеси снежна жаба.

Прв пат паѓа снег, што значи дека е време да се направи снешко.

„Пред пет години ми беше поставена сериозна дијагноза. Мојата девојка си замина. И денес, и покрај сите мои стравови, мило ми е што ќерка ми за прв пат виде снег“.

Дали знаевте дека во Нов Зеланд кучињата што влечат санки се тренираат на АТВ?

„Сега моето куче главно е покриено со снег“.

Ова се отпечатоците во снегот што ги оставија возбудените туристи.

  • Но, меѓу нив имало и девојки. Најмалку две.

Трагата на лице во снегот изгледа како оптичка илузија.

„Мојата снежна играчка се пали кога има снег во близина“.

“Мојата ќерка и првиот снег во нејзиниот живот. Таа е воодушевена”.

„Само погледнете како мојот сопруг ги облекува нашите кучиња за прошетки“.

„Ја фотографирав мојата сопруга наутро. Надвор е -44°C, таа има 43 години“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слаткарка направила фустан од колачи тежок повеќе од 100 килограми, го прошетала и поставила нов светски рекорд

18 Стари работи кои изгледаат како нови и после половина век