во ,

21 Примери за забавен дизајн што нè воодушеви денес

Претенциозниот и комплексен дизајн нема да изненади никого денес, а во некои области стана дури и прилично досаден. Но, има толку многу слатки и забавни работи кои не можат а да не ве насмеат: мускулести чоколадни мечки, кадифен зеленчук, интересни светилки…

Играчка “ф’стак“

Ова опаковка за ореви ја создал вистински гениј, нема друг начин

Услуга за љубителите на рози

Тепих кој не се разликува од вистински тревник

Фонтани во форма на балерини

Автоматско пенкало со сепија мастило

И ова е пенкало “змија”

Апетитна светилка за сладолед

Чинии „Лед на прозорецот“

„Овие чоколадни мечки се толку слатки!“

Тешко е да се замисли подобра кутија на Мекдоналдс

Креаторот на овие слатки е инспириран од водните лилјани на Клод Моне

Мачките можат да украсуваат сè

Ако внимателно ја погледнете шемата на оваа вратоврска, можете да видите обични и компјутерски глувци

Зеленчукот е хит меѓу кадифните играчки во јапонските продавници.

Удобна куќа за мачки во форма на пакет тестенини

Шик издание на Хари Потер“

… Што импресионира со своите детали

Лижавче, кое не се разликува од вистинската риба

„Тој ја сака својата нова капа.“

Чанти со нежен дизајн

Што мислиш?

27 Поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

12 Онлајн шопингот фејлови: Што нарачав VS. Што добив

18 Мачки кои не ги признаваат законите на физиката