во , , ,

25 фотографии од двојници кои докажуваат дека „матриксот“ навистина постои

Дали ви имаат кажано дека личите на некој од сосема друг град или држава? Можеби пак вие сте сретнале некој кој личи на мајка ви кога имала 20 години? Колку чудно и да звучи, многу луѓе веруваат дека секоја личност има двојник. Овие фотографии ќе ве убедат во тоа.

1. Ова момче сигурно се исплашило кога неговиот одраз почнал да мрда

2. Замислете да чекате во ред веднаш до вашиот двојник

3. Очигледно имаат иста омилена продавница за облека

4. Како да им недостига каква било оригиналност

5. Што ќе направите ако двојникот на вашето момче се наоѓа во истиот ресторан?

6. Само затоа што работите со исти луѓе секој ден не значи дека треба да изгледате исто

7. Момчето во позадина не е многу радосно што го сретнало својот двојник

8. Овој автобус е како искривување на реалноста


Што мислиш?

7 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 видови модерни вештерки кои прават магии околу вас

Брегзит.