во , , ,

37 Неверојатни фотографии покажуваат како изгледа пролетта низ светот

Пролетта е годишно време кога се раѓа природата, период кога треба да уживаме во малите нешта во животот и кога воздухот се исполнува во прекрасна арома, но и период кога птиците се враќаат од југ.

Agora го организираше годинашниот натпревар #Spring2020, на кој учесници од целиот свет требаше да покажат како изгледа пролетта во нивното делче од планетата. Речиси 15 илјади фотографии се бореа за победничкото место, кое му припадна на @quytran од Виетнам.

Од Грција, до Бангладеш… Погледнете ги најдобрите фотографии на натпреварот:

Виетнам

Бангладеш

Велика Британија

Виетнам

Германија

Виетнам

Грција

Шпанија

Јапонија

Холандија

Виетнам

Австрија

Холандија

Виетнам

Италија

Швајцарија

Франција

Виетнам

Бангладеш

Франција

Нов Зеланд

Бангладеш

Филипини

Јордан

Австралија

Аргентина

Виетнам

Русија

Виетнам

Шпанија

Холандија

Шпанија

Виетнам

Велика Британија

Австрија

Виетнам

Германија

Што мислиш?

29 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Инстаграм VS. Реалност: Како да направите перфектни фотографии иако телото не ви е подготвено за летото

10 Промени кои ќе ви се случат кога ќе наполните 30 години