во , ,

28 Забавни илустрации во кои ќе се препознаат сите високи девојки

Високите девојки имаат нешто друго заедничко освен висината: досадните прашања и коментари што ги добиваат на сметка на тоа.

Авторката на овие стрипови е графички дизајнер и илустратор која и самата е висока, и плус има бујна виткана коса, што значи дека љубопитните луѓе околу неа се двојно поздодевни со нивните прашања.

Ако и вие сте висока девојка, ќе се препознаете во овие илустрации, а ако познавате многу висока девојка, прочитајте ги за да знаете што ја нервира најмногу.

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 начини како да откриете дали си имате работа со лажго

А бабо, зошто ти се толку големи и крвави очите…