во , , ,

30 Најчудни и најоткачени куќи во Белгија што се толку лошо изградени, дури се смешни

Белгија стана земја позната по чудните и понекогаш бизарни дизајни на куќи и згради.

Блогерот Хан Коденис реши да ги фотографира најдобрите случаи кога архитектите сосема откачиле и ги создале овие „ремек-дела“.

Куќи од соништата или само бизарни идеи? Дали би живееле во некоја од овие куќи?

Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Најдобрата хотелска соба на планетата

Мажите знаат да кажат: Жени, не се возбудувајте премногу ако трчаме по вас…