во , ,

8 работи заради кои вашите комшии може да ве „замразат“

Можеби не сте свесни, но со некои постапки веројатно предизвикувате да сте им омилени на вашите соседи и да превртуваат очи кога ќе ве видат.

Колку и да не сте заинтересирани, мора да бидете обѕирни, бидејќи треба да негувате добри односи со соседите, а не да се презирате.

Некои ваши навики може да предизвикуваат лутина, гнев или нервоза кај соседите, па би било добро да престанете да ги правите.

Дури и да не ви личи така, соседите може да ве мразат заради овие работи:

Не го врзувате кучето или го оставате надвор да лае без престан

Имате колекција на стари возила кои постојано ги поправате и чувате пред куќа или зграда

Не ја одржувате тревата, дрвјата и грмушките кои создаваат невкусен изглед во околината

Го оставате ѓубрето да се таложи и да мириса пред врата

Нападни сте и очекувате дека може да им се појавите во секој момент пред врата само затоа што сте соседи

Немате мерка и постојано зјапате што се случува кај нив дома и им се појавувате на секој чекор

Чистите или поправате работи бучно во време за одмор

Пуштате прегласна музика

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

7 психолошки прашања преку кои ќе ја „прочитате“ личноста спроти вас

Кој е оној симпатичен дечко што сабајлево излезе од кај вас?