во ,

На пат кон морето на двајца мафијаши им се расипува Мерцедесот…

На пат кон морето на двајца мафијаши им се расипува Мерцедесот. Тие фаќаат такси да ги однесе до најблискиот автосалонот, за да купат нови автомобили. Влегуваат внатре и едниот вели:

– Оној Мерцедес е за мене.

– Добро, јас ќе земам оној таму.

Одат на касата да плаќаат. Едниот вади куп пари, а другиот му вели навредено:

– Доста беше, Компир, прибери си ги парите. Нели ти го плати таксито.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Како се игра фудбал во Африка

Смешни Босански имиња