во , ,

13 Смешни илустрации кои ко прикажуваат тајниот живот на храната и пијалаците

Chow Hon Lam е името на илустраторот кој во моментот работи во Куала Лумпур. „Сакам да раскажувам приказни. Ќе го погледнам она што го јадам и ќе се обидам да замислам доколку сум на нивното место, што би направил? Би имал ли некакво хоби?“

Овие прашања Chow Hon Lam ги одговорил преку серија хумористични илустрации прикажувајќи го „тајниот“ живот на одредени видови храна и пијалаци.

Погледнете ги и насмејте се:

Што мислиш?

10 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Жена отишла на доктор и се пожалила дека постојано се чувствува уморна…

19 тетоважи што на тату артистите им е смачено да ги прават