во ,

Жена ми вчера стави некаква амајлија над влезната врата…

Разговор меѓу двајца пријатели:

– Жена ми вчера стави некаква амајлија над влезната врата за да не влегувале нечисти и лоши сили во домот…

– И?

– Денес се враќам од работа и ја гледам седи пред вратата и се скршил клучот, не може да влезе.

Што мислиш?

26 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тато, што е 69?

35 Илустрации кои покажуваат што се се случува во една врска позади затворени врати