во ,

Жено, цел месец нема да купуваш месо!

Еден ловџија се враќа дома од лов и од вратата ѝ вели на жена си:

– Жено, цел месец нема да купуваш месо!

– Зошто бе, мажу? Да не застрела срна?

– Не! Ја испив целата плата!

Што мислиш?

0 поени
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Познати личности кои што ги промениле своите вистински имиња

10 Илустрации за тоа различно ги доживуваме работите кога се „Тазе“ VS. Кога ќе помине одредено време?