во , ,

18 Смешни слики и гифови кои ќе ви докажат дека мачките се во течна состојба

Мачките навистина може да ги собере секаде! Тие се секогаш мотивирани да влезат во најмалите простори. Понекогаш нивната мотивација е толку силна што мачките се претвораат во течности за да го наполнат садот што им одговара. Погледнете ги следниве урнебесни фотографии кои ќе ви докажат дека мачките можат слободно да течат како река…

Мачка која го обожава аквариумот на рибите

Оваа мачка буквално се топи!

Најмрзливата мачка на светот

Мачка во саксија

Мачка што претекува

Чинија брашно

Мачка која се претворила во капучино

Мачка во течна агрегатна состојба

Неоспорлив доказ дека мачките се течни

И двете ги собира…

На здравје!


Што мислиш?

1 поен
Upvote Downvote

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ивица е неженет, живее со својот татко и работи во фамилијарната фирма…

10-те Најчудни места во светот кои вреди да ги посетите